Вибираємо мелену каву в магазині: на що потрібно звернути увагу

Дуже тішить, що ми з кожним роком дедалі менше п'ємо розчинну каву, віддаючи перевагу зерновій. І це правильно!

Якісна їжа та напої — запорука не тільки нашого здоров'я, а й щастя. Як це не дивно звучить, інформує Ukr.Media.

Але хорошу каву потрібно вміти не тільки смачно заварювати. Її треба правильно обирати! З чого почати? З походу в магазин, звісно. А далі…

Дата обсмажування

Деякі кавомани наївно вважають, що у кави немає терміну придатності. Тобто купив пачку меленої і все ок! Можна її рік пити або навіть два, поки не запліснявіє або павутина в ній не з'явиться. Так? Є такі?

Важливо! Від дати обсмажування залежить свіжість кавових зерен. А це зі свого боку впливає на смакові характеристики напою.

Кава — це по суті ягоди, які також псуються, як і всі інші харчові продукти. Тому старі кавові зерна після приготування цілком собі можуть віддавати неприємний післясмак у готовому напої.

Важливо! Дата обробки на упаковці важлива! Каву найкраще заварювати через 7 днів (максимум, через 21 день) після дати обсмажування.

Спосіб обсмажування

Їх багато. І вони всі різні. Кожен вид обсмажування надає напою свій, відмінний від іншого, відтінок смаку.

Наприклад, саме обсмажуванням досягаються горіхові або шоколадні присмаки кави.

Важливо! При сильному обсмажуванні зерна кави отримують насичений, гіркуватий смак. Легке ж дає більш фруктовий, з кислинкою.

Потрібно обов'язково спробувати різні варіації обсмажування, щоб вибрати, яка з них буде цікавішою і смачнішою для вас.

Сорт і обробка

Ось що дуже важливо в каві, так це звернути увагу на її сорти. Якщо не знаєте і не розбираєтеся в них, то фахівці рекомендують вибирати сорти арабіки, вони завжди якісніші за інші.

Але краще купувати цільні зерна замість уже змелених, тому що термін їхнього зберігання набагато більший, та й ароматність буде кращою.

Важливо! Як обробляються самі зерна — також впливає на смак напою.

Кавові зерна — це кісточки ягід з кавового дерева. Вони видаляються двома способами: натуральна і водна обробка.

У першому випадку плоди сушаться на сонці, так висихає м'яка оболонка і підсушується зерно. У такої кави з'являється фруктовий, менш кислий присмак.

У другому — вимивається водою спочатку м'якоть, а потім уже висушується зерно. Так отримують чистіший і ароматніший напій.

Що готуєте — те й п'єте

Не всі сорти кави підходять під будь-яку техніку або спосіб варіння/заварювання. Тому необхідно підбирати мелену каву під кожен індивідуальний випадок.

Наприклад, для джезви (турки) більше підійдуть середні обсмажування і помел, а для кави у френч-пресі — темне обсмажування і грубий помел.

Любите еспресо? Беріть найтемніше обсмажування і тонкий помел.

Новини Дрогобича