В Україні затримується посівна — Мінагрополітики

Фото: AP В Украині досі ще треба виконати великий обсяг весняно-польових робіт

У квітні практично відсутні бездощові сонячні дні, які необхідні для фізичного підсихання поверхні грунту.

В Україні низька, як для другої декади квітня, температура повітря та дощі призвели до перезволоження ґрунту. Це затримує проведення весняно-польових робіт, зокрема сівбу ранніх ярих культур, повідомляє у понеділок, 24 квітня, Мінагрополітики з посиланням на дані Національної академії аграрних наук.

Зазначається, що інтенсивні опади у вигляді затяжних дощів випали на всій території країни. За даними наукових установ НААН, у Київській області їх кількість становила 27,8 мм (146,3% середньобагаторічної норми), у Вінницькій – 22,3 мм (124% норми), у Львівській – 20,9 мм (131% норми), у Харківській – 20 мм (123% норми), у Житомирській області ґрунт також максимально насичений вологою.

При цьому, характерною особливістю цьогорічного квітня є не стільки загальна сума опадів, як практична відсутність бездощових сонячних днів, які необхідні для фізичного підсихання поверхні грунту, що на фоні незавершеності великого обсягу весняно-польових робіт створює дуже серйозні проблеми.

За даними науковців, ранні ярі зернові культури, висіяні у березні, перебувають у фазі «сходи». У цілому стан посівів – добрий. Разом з тим, на деяких полях з пониженням рельєфу вже четвертий тиждень поспіль спостерігаються долинки з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

В академії наголошують, що у зв’язку з метеорологічною ситуацією, яка склалася, однією із вкрай невідкладних робіт на посівах пшениці озимої та інших колосових культур є їхній захист від хвороб, шкідників та бур’янів.

Раніше в Мінагрополітики визнали, що посівна може затягнутися, але не лише через війну та погану погоду.

Також днями стало відомо Україна засіяла мільйон гектарів зернових. За результатами минулого тижня лідирує Полтавська область.

Новини Дрогобича