У Білому домі сказали, що буде у разі перемоги РФ

Фото: Getty Images Координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі

Кірбі заявив, що весь світ — і суперники, і друзі Сполучених Штатів — стежать за тим, чи зможе Конгрес затвердити запит президента з додатковим фінансуванням.

Білий дім закликав Конгрес США не зволікати з ухваленням рішення щодо нової допомоги Україні. Там підкреслили, що перемога Путіна означатиму загрозу усьому світовому порядку. Про це у четвер, 14 грудня, заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, пише Укрінформ. 

«Майже через 20 місяців після початку жорстокого й варварського вторгнення, Путін заявив, що його агресія в Україні не завершиться, і мир настане лише тоді, цитую, «коли наші цілі будуть досягнуті». Я дуже сподіваюся, що ті республіканці в Палаті представників, які місяцями тримали в заручниках критично важливу допомогу Україні, почули послання Путіна голосно й чітко», — зазначив Кірбі.

Він зазначив, що у той час, коли члени Палати представників роз’їдуться по домівках на різдвяні свята, український народ надалі переживатиме обстріли мирних міст.

«Їм потрібна наша допомога. І це їм потрібно зараз, а не після різдвяного яєчного лікеру», — наголосив представник адміністрації Байдена.

Кірбі також підкреслив, що події в Україні — це не чужа війна: «Путін кидає виклик безпосередньо міжнародному порядку, який ми допомагали будувати, він кидає виклик Статуту ООН, він кидає виклик розумінню суверенітету, він кидає прямий виклик демократії».

«У разі, якщо такі диктатори як Путін добиватимуться успіхів, це матиме глибокі наслідки для свободи й процвітання в усьому світі. Саме тому Америка не може собі дозволити відмовитися від допомоги», — наголосив Кірбі.

Він нагадав слова президента Байдена про те, що коли диктатори не розплачуються за свою агресію, вони просто йдуть далі.

«Бездіяльність — теж дія. Нам давно пора діяти на захист наших інтересів національної безпеки»,- зауважив представник Білого дому.

Президент Росії Путін підтвердив під час чергової «прямої лінії», що розраховує «пережити Захід й зачекати, коли партнери України втомляться надавати допомогу». Проте цей розрахунок кремлівського лідера є помилкою. 

Результати опитування Pew Research Center свідчать, що 47% американців вважають, що допомога США для України має лишатися на попередньому рівні або бути посилена.

Новини Дрогобича