Румунія затвердила умови імпорту зерна з України

Фото: Reuters / Scanpix Україна імпортуватиме зерно до Румунії

Встановлено процедуру, згідно з якою дозволено імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої з України.

Уряд Румунії затвердив постанову, яка регламентує імпорт чотирьох зернових культур з України. Про це повідомив міністр сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флорін Барбу на брифінгу за підсумками засідання уряду в четвер.

«Сьогодні уряд ухвалив надзвичайну постанову, яка захищає румунських фермерів від імпорту зерна з України. На основі механізму, узгодженого з Україною, ми встановлюємо процедуру, згідно з якою ми дозволяємо імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої тільки на підставі маркетингової угоди, виданої Міністерством сільського господарства та сільського розвитку», – заявив він.

За словами Барбу, імпорт зерна буде можливий тільки для румунських фермерів і переробників, які документально підтвердять, що воно необхідне для поповнення запасів. Окрім того, переробляти або використовувати як корм можна тільки те зерно, яке відповідає стандартам якості, підтвердженим сертифікатами ANSVSA на підставі отриманих і проаналізованих зразків.

Барбу також конкретизував механізм імпорту, згідно з яким румунські фермери та переробники, які хочуть поповнити свої запаси, подають документи, що підтверджують необхідність імпорту. Комісія з аналізу заявок перевіряє документи й ухвалює рішення дозволяти імпорт чи ні. ANSVSA видає сертифікат відповідності імпортованої продукції на підставі аналізу зразка продукції, наданого імпортеру. Мінсільгосп Молдови видає фермеру або переробнику угоду на постачання на ринок необхідної йому кількості. Перед надходженням на переробку або подання товар перевіряє ANSVSA для повторної перевірки відповідності якості.

«Я не можу допустити, щоб на румунський ринок потрапили продукти, уражені хворобами та шкідниками або які не на 100% безпечні для нашого споживання. Термін дії маркетингової угоди спливає за досягнення необхідної якості імпорту. Механізм узгоджено і з нашими фермерами, і з владою України», – наголосив Барбу.

Відповідаючи на запитання про можливе розширення списку агротоварів, що підлягатимуть ліцензуванню, Барбу повідомив, що поки що такого рішення немає, однак наступного тижня відбудуться перемовини з румунськими переробниками та ритейлерами. З ними обговорюватимуть доцільність будь-яких змін.

Нагадаэмо, на поточному тижні президент України Володимир Зеленський відвідав Румунію з з візитом. За його підсумками глава держави заявив, що скоро запрацює новий зерновий коридор.

У свою чергу президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що зараз через його країну транспортується майже 60% від загального обсягу експорту зерна з України.

Новини Дрогобича