Нові правила для ФОП: кого стосується та за що штрафуватимуть

1

З 1 жовтня в Україні повернуть штрафи за торгівлю без касових апаратів. Їх тимчасово скасували після початку великої війни.

Перевіряти і штрафувати не будуть хіба що на територіях, де ведуться активні бойові дії. Нині податківці проводять інформаційні кампанії, попереджають бізнес про зміни, аби у жовтні не застати їх зненацька.

Вони протестували понад два роки. І навіть брали штурмом Верховну Раду. Так підприємці вимагали не запроваджувати касові апарати. Та це нічого не дало. Тож з 1 січня 2022 року майже всіх ФОП зобов’язали встановити так званий РРО  – реєстратор розрахункових операцій. В народі – касовий апарат.

Інформація про транзакцію миттєво потрапляє в податкову. Покупець теж може перевірити, відсканувавши QR-код на чеку. Для держави це гарантія, що підприємець не працює в тіні, а сплачує податки чесно, для покупця – що він зможе повернути неякісний товар.

“Щоб продукція та послуги були якісні і щоб відстоювати свої права, потрібен касовий чек – доказ того, що саме ця продукція у цього продавця була придбана”, – каже заступниця начальника Головного управління ДПС у м. Києві Інна Якушко.

Та досі касові апарати мають далеко не всі. У столиці їх зареєструвала десь третина ФОПів. Не квапилися, бо після початку великої війни скасували штрафи за відсутність РРО. Та з 1 жовтня їх повертають.

З 1 жовтня за кавою може прийти таємний покупець із податкової. За відсутність фіскального чека доведеться сплатити штраф. Розмір, щоправда, знизили для тих підприємців, які не торгують ризикованими товарами, наприклад, ювеліркою, технікою та лікарськими засобами.

“Штраф – 25% від суми, якщо порушення вчинене вперше, 50% – якщо порушення вчинене повторно”, – зазначає начальник управління перевірок Головного управління ДПС у Києві Олександр Двірко.

Не видавати фіскальні чеки можуть лише ті, хто працює без найманих працівників та за рік має обіг менше мільйона гривень. Також без касових апаратів можуть працювати підприємці в селі, окрім тих, хто продає цигарки та алкоголь.

“Не задоволені необхідністю встановлення РРО ті платники податків, які переважну більшість часу були в тіні, не декларували свої доходи. Для кожного підприємця, який доброчесно декларував свої доходи перед податковою, нема ніяких загроз”, – запевняє  начальник управління пеервірок Головного управління ДПС у Києві Олександр Двірко.

Не штрафуватимуть і тих підприємців, які працюють в районах активних боїв.

Новини Дрогобича