Незрячий шашкіст з Дрогобича Іван Фідик виборов 5 місце на Чемпіонаті Світу у Португалії —

ДозвілляСпорт Дрогобич Новини Україна  Незрячий шашкіст з Дрогобича Іван Фідик виборов 5 місце на Чемпіонаті Світу у Португалії

Багаторазовий чемпіон світу та Європи з шашок серед незрячих, заслужений майстер спорту України та Майстер спорту міжнародного класу дрогобичанин Іван Фідик виборов 5 місце на І Чемпіонаті світу з португальських шашок (чекерс іспано-португальський), що проходив з 16 по 19 листопада у м. Віана-ду-Каштелу  в Португалії.  Про це титулований спортсмен повідомив МедіаДрогобиччина.

У напруженій 7-туровій боротьбі наш краянин здобув 3 перемоги та зіграв 4 нічиї, відтак за кількістю очок ще з двома учасниками розділив 3-5 місця.

Для остаточного визначення місця судді застосували врахування коефіцієнта спортсменів. У підсумку дрогобичанин посів  5 місце.

Такий результат на світовій першості, де Іван Фідик серед 32 учасників був єдиною людиною з інвалідністю, є вагомим досягненням. Ба більше, гру у черкес іспано-португальський наш спортсмен почав опановувати лише за місяць до Чемпіонату і грав на змаганнях по цій системі вперше!

«Я місяць ще перед Чемпіонатом навіть не знав, що  чекерс іспано-португальський існує. Це зовсім інші шашки, інші правила і я вперше їх освоював. Протягом місяця ми тренувалися з відомим у минулому дрогобицьким шашкістом Ярославом Муликом. Тому мене дуже потішило, що я не програв жодному з Гросмейстрів, які цим видом шашок займаються  по 30 років.  Інформація про це, а ще й той факт, що я незрячий, трохи шокувала моїх суперників», – розповідає посміхаючись Іван Фідик.

Дрогобичанин поділився в коментарі МедіаДрогобиччина, що дуже задоволений участю у змаганнях такого рівня, а також своїм результатом. На Чемпіонаті світу з шашок спортсмени, що здобули з 1 по 6 місця, нагороджуються кубками та грошовими преміями. Тож Іван Фідик привіз до Дрогобича свій черговий трофей.

«Змагання проходили на березі Атлантичного океану, надзвичайно високий рівень організації, незабутні емоції», – ділиться враженнями  пан Іван.

Додамо, що заявку на участь у Чемпіонаті Іван Фідик подавав самостійно. Також власним коштом, у супроводі дружини не без візових перепитій, добирався на Чемпіонат до  Португалії, де був єдиним, хто приїхав з України. Приємно також, що “срібло” Чемпіонату в українця  Вадима Лапіна – спортсмен багато років проживає в США, однак також представляє Україну.

Вітаємо наших  спортсменів та бажаємо нових перемог!

Нагадаємо, у серпні 2023 року, Іван Фідик вчергове виграв Чемпіонат світу  з шашок серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату, зору та слуху, який проходив у Польщі.

Повне інтерв’ю зі спортсменом, яке публікувала МедіаДрогобиччина одразу після Чемпіонату читайте на нашому сайті – тут.

Віра ЧОПИК, фото надані Іваном Фідиком та скрин з відео португальського ТВ.