Якою має бути реабілітація цивільних та військових?

У Трускавці проходив круглий стіл на тему «Перспективи Програми охорони здоров`я Карітас України: від стратегії до дії»

Як повідомляє DROBRO з посиланням на офіційну сторінку ТМР у ФБ захід був організований БФ «Карітас України» у співпраці з місцевими осередками «Карітасів».

На круглому столі було обговорено багато важливих питань, а одним із зразків того як можна з нуля розпочати діяльність реабілітаційного центру його учасники взяли РЦ «Назарет» біля Дрогобича, який вони відвідали 8 листопада.

Хоча «Карітас» в нашому суспільстві переважно асоціюється з Церквою, та роль цієї організації в теперішній час важко переоцінити, прикладом чому є хоча б «Карітас Трускавець», який реалізовує різноманітні проєкти і для місцевих мешканців, і для ВПО, і щодо допомоги нашим військовим.

Участь в круглому столі «Перспективи Програми охорони здоров`я Карітас України: від стратегії до дії» взяв і міський голова Трускавця Андрій Кульчинський – в якості спікера на одній з панельних дискусій, присвяченій темі реабілітації.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro_24 (@drobro_24)

Реабілітація військових та цивільних є дуже затребуваною зараз, але навіть після завершення війни та нашої Перемоги її затребуваність не зменшиться. Вже сьогодні ми стикаємося з тим, що навколо нас значно зросла кількість людей із травмами різної етіології. Вже нікого не дивують молоді люди (а навіть діти!) на інвалідних візочках чи без однієї чи двох кінцівок – жертви війни. Окрім видимих порушень є і ті, котрі проявляються в інший спосіб – вербальна агресія, пошуки винних, гіпертрофоване почуття справедливості та намагання перекласти відповідальність на інших (членів сім`ї, сусідів, владу, командування, людей інших соціальних категорій тощо). Є величезний брак професійних кадрів, зокрема фахових реабілітологів, психологів, психіатрів, як і вузькопрофільних фахівців певних медичних спеціальностей. І всі ці проблеми потрібно вирішувати в комплексі, але одночасно враховуючи індивідуальний підхід до кожного потребуючого.

Саме на цьому у своєму виступі наголосив Андрій Кульчинський, опираючись як на своєму досвіді практикуючого лікаря-невропатолога, так і на досвіді керманича громади та колишнього очільника медичного закладу. Андрій Богданович задав тон розмові, тож дискусія була цікавою, плідною та корисною для всіх учасників цієї панелі.

Новини Дрогобича