Дивовижні оптичні ілюзії, створені самою природою!

Всі прекрасно знайомі з техногенними оптичними ілюзіями, куди набагато менше відомо, що природа також може створювати чудові оптичні ілюзії. У цьому огляді йтиметься саме про такі «чудеса», які, втім, цілком зрозумілі наукою, інформує Ukr.Media.

Ось уже точно — «не вір очам своїм!»

«Кінський хвіст»

З боку може здатися, що водоспад «горить». Насправді, коли світло потрапляє у воду водоспаду під прямим кутом, то виглядає це так, ніби «Кінський хвіст» загоряється.

«Хибне сонце»

Ця ілюзія відома, як «хибне " сонце». А відбувається таке явище, коли кристали льоду в атмосфері створюють ефект двох додаткових сонць по обидва боки від цього сонця.

«Фата-моргана»

Це досить складний тип міражу, який часто здається схожий на справжні рукотворні об'єкти. Фата-моргана виникає з-за того, що повітряні маси з різною температурою спотворюють світлові хвилі.

«Світловий стовп»

У цьому випадку, ілюзії «винні» також кристали льоду в повітрі. Над джерелами світла в небі з'являється гігантський вертикальний промінь.

Брокенський привид

Також його називають «гірською примарою». Це явище відбувається, коли збільшена тінь людини відкидається на хмари або туман, який знаходиться нижче нього.

«Атлантична дорога»

Цей міст в Норвегії виглядає, як пандус, що веде в нікуди. Насправді, це оптична ілюзія, оскільки міст насправді згинається і «ховається» за обрієм.

Ілюзія Місяця

Всі помічали, що коли Місяць перебуває близько до горизонту, то він здається набагато більше. Але якщо подивитися на нього через «бінокль» з зчеплених рук, то Місяць раптово зменшиться. Відбувається це тому, що мозок регулює розмір Місяця по відношенню до іншого якого-небудь об'єкту на горизонті і (помилково) вирішує, що Місяць має бути насправді набагато більше!

«Зелений промінь»

Іноді це явище відбувається безпосередньо після або перед заходом сонця: на краю сонячного диска з'являється зелена пляма або промінь всього на кілька секунд. Незважаючи на те, що це викликано різними факторами, загальне пояснення полягає в тому, що світло заломлюється в атмосфері і викликає такий ефект.

Зенітна дуга

Наступне оптичне явище схоже на веселку, але кольори подібної дуги, як правило, набагато більш чисті. А обумовлена вона, на відміну від веселки, не краплями дощу, а кристалами льоду.

Гало

Гало часто можна побачити навколо Сонця чи Місяця. Виглядає воно, як ореол, що оточує це небесне тіло.

Альпійське світіння

Це цікаве явище відбувається, коли сонце вже сіло за обрій. З-за світла, яке відбивається від часток в атмосфері, іноді здається, що гори висвітлюються червонуватим світлом.

Aurora Borealis

У північній півкулі полярне сяйво відомо як Aurora Borealis, а в південній півкулі його називають Aurora Australis. Ці явища викликані магнітними променями і сонячним вітром, взаємодіючими з верхніми шарами атмосфери.

Солончаки

Солончаки зустрічаються по всьому світу. Вони можуть викликати незвичайне ілюзорне сприйняття глибини, оскільки людина не бачить жодних орієнтирів.

«Голова апача»

Голова апача — скеля на французькому острові Єбіан, яка виглядає, як голова індіанця. Дане явище відоме як парейдолія — ілюзорні образи, в якості основи яких виступають деталі реального об'єкта.

«Страж Пустки»

Це скельна освіта в канадській провінції Альберта можна побачити на Google Earth. Зверху гори виглядають, як голова людини, одягненого в головний убір канадських аборигенів. Більш того, гори виглядають так, ніби «індіанець» то в сережках, то з навушниками.

Хмара з грозовим валом

Хмара з грозовим валом — одна із найбільш вражаючих видовищ. Побачити такі хмари можна вздовж морських узбережь і виглядають вони, м'яко кажучи, зловісно.

Новини Дрогобича