Битва гігантів: iOS чи Андроїд? –

Конкуренція, як відомо, вважається двигуном ринкових відносин. Але у високотехнологічних сферах конкурувати набагато складніше, а той, хто першим отримав перевагу, може утримувати її протягом досить великого проміжку часу. Типовий приклад — ринок операційних систем для ПК, де беззаперечна перевага Microsoft не підлягає сумнівам десятки років поспіль.

Епоха панування смартфонів молодша, але й тут є лідери, але не безумовні. Якщо розглядати цю сферу в розрізі найпопулярніших ОС, то на перших місцях у всіх можливих рейтингах за лідерство борються платформи iOS та Android. 

Але якщо під Андроїдом працює техніка від великої кількості виробників, то iOS є рідною тільки для смартфонів від Apple. Такі гаджети є дуже популярними: у 2023 році, наприклад, за об’ємами продажів перші сім місць посів саме цей бренд. В Україні яблучні смартфони теж мають попит, а придбати їх можна за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony/brand-apple/.

Розглянемо переваги та недоліки цих ОС, враховуючи декілька найважливіших критеріїв.

qwGxD74CR4mxPSLHCY1A6DhTg5urQ-4ZMP7WBMamqh0DOH8v8u46zdpgpNaXPJVHaxH5McRT7PyHdwvvkc_4nAnB8dmJwGvhQMuEQ4ZuYyC2BaExskdh99CaaGCverWPk3WrH3h4OlJb_qO1yCgDTZk

Загальні характеристики

iOS — операційна система закритого типу, сторонні розробники мобільного софту не мають можливості впливати на оболонку ОС.

Андроїд є платформою з відкритим кодом, тому є чимала кількість її варіацій або просто кастомізованих оболонок. Це можна назвати й перевагою, і недоліком, оскільки під час придбання нового смартфона доводиться звикати до змін у функціоналі ОС, іноді значних. Приклади таких індивідуалізованих версій Андроїд: Google Pixel, Xiaomi MIUI, Samsung One чи Oppo ColorOS. 

Яка мобільна ОС комфортніша в користуванні

Питання трохи провокативне. Звичка — велика справа, тому користувачі, коли мова йде про щось нове, спочатку кажуть, що старе було краще. В обох оперативок є в цьому аспекті власні переваги. 

У iOS з останніх покращень можна відмітити появу динамічного острівця, який дає змогу розширити робочу поверхню. Є також функція фокусування, використання якої не дасть відволікатися під час роботи на термінові повідомлення. Нарешті, дуже корисним є режим спільного перегляду відео під час здійснення дзвінків.

В Андроїд-систем є власні фішки, які можуть бути реалізовані для окремих моделей чи серій для певного бренду. Наприклад, користувачі Samsung S 22 можуть одночасно знімати з двох камер, а в моделях Xiaomi з великим екраном (Mix Fold) є можливість його поділу.

Безпека

Що стосується безпеки індивідуальних даних, то тут можливости обох платформ приблизно однакові, можливо, за виключенням Face ID, яке є не на всіх Андроїд-телефонах.

Для захисту даних під час серфінгу є відповідні додатки, функції для шифрування всіх важливих даних, від паролів до медіаконтенту. Те саме можна сказати про безпеку в разі втрати смартфона.

Загалом в Apple безпека на трохи вищому рівні, але це накладає певні обмеження щодо використання застосунків (допустимі тільки з офіційного магазину). Для Андроїд таких магазинів декілька, до того ж є можливість завантажувати додатки від сторонніх постачальників. 

Якщо ви новий користувач, то висновки робіть самі. Якщо мігруєте з платформи на платформу, то, очевидно, для цього є особисті причини.

Джерело

Новини Дрогобича