Безпілотники, які самі відновлюються і не бояться РЕБів

Завдяки таким пташкам можна вберегти найцінніше – життя наших військових, кажуть волонтери

У Львові на великий форум зібралися розробники безпілотних літальних апаратів, військові та волонтери. Дрони презентували в польоті, порівнювали їх можливості та ділилися досвідом. Розробники кажуть, інколи навіть маленький і дешевий безпілотник може допомогти виграти бій, передає DROBRO.

Олексій з команди розробників дрона, якого наші захисники уже випробували на фронті. Дрон легкий у використанні, його ефективність підтверджують військові, тож незабаром планується налагодити серійне виробництво.

“Ціна та інтерфейс, юзерфрендлі, ти можеш його взяти і через годину літати. Дрон по ціні +- комерційних “Мавіків” чи “Аутелів” з тепловізором, тільки, щоб він був зі стабільним зв’язком, міг нести нормальну вагу, був більш менш стабільний”, – розповідає він.

Українські захисники украй потребують цих залізних пташок. Виявити недоліки та покращити технічні характеристики апаратів – задля цього розробники і зібралися разом. “Якщо орієнтуватися на Міністерство цифрової трансформації, то потреба в дронах зараз 200 тисяч. Тож форум організували, щоби розробники запрезентували свої роботи, обмінялися досвідом”, – каже організаторка заходу Люба Шипович.

“Тут є кілька десятків різних виробників, вони на різних етапах інженерних, в когось більш сирі рішення, в когось вже готові рішення, які застосовуються на фронті, мета – щоб люди обмінялися між собою технологічними рішеннями”,- каже волонтерка Марія.

Загалом на форумі близько тридцяти команд, які демонструють моделі літальних апаратів. Є розвідувальний безпілотник “Фенікс”, спільна українсько-литовська розробка. Якщо його зіб’є противник, апарат дійсно може відродитися, як міфічний птах, запевняють інженери.

“Летять понад годину часу в одному напрямку, швидкість понад 90 км/год, розвідують, у них поворотна камера. Легко ремонтується, того і “Фенікс”, падає і легко відроджується, за пів години летить далі”,- каже представниця розробників.

Новини Дрогобича